DOPROVODNÝ PROGRAM - IRONMAN Czech

DOPROVODNÝ PROGRAM

Bohatý program sportovního svátku začne již v pátek 16.srpna v 15 hod a potrvá do neděle 18. srpna do 18 hod.

Doprovodný program se bude odehrávat v různých lokalitách Hradce Králové a bude zahájen v pátek 16. srpna v 15:00. V parku náměstí 5. května se otevře Family zone, kde bude připravený program nejen pro rodiny s dětmi, souběžně si na Smetanově nábřeží můžete vychutnat skvělý gastro zážitek díky FOOD TRUCK festu. Od 15 do 21 hodin bude na Eliščině nábřeží před Muzeem východních Čech otevřen také Expo & Official Merchandise Store s desítkami vystavovatelů nejen sportovního vybavení. Od 17 do 19:30 hodin bude k dispozici populární Trubačova lávka přes řeku Labe, která vyzkouší vaši stabilitu a rychlost. První závod bude zahájen ve 20:45 u hotelu Aldis a půjde o noční běh CITY LIGHTS RUN na 5 km ulicemi Hradce Králové.

Sobota bude patřit dětem, které si v rámci závodu PHO3NIX IRONKIDS vyzkouší běh či aquatlon, start prvních kategorií je naplánován v pravé poledne. Již od 10 hodin dopoledne bude opět otevřená Family zone s doprovodným programem a FOOD TRUCK festem. Na Eliščině nábřeží bude znovu připraven Expo & Official Merchandise Store a to od 10 do 20 hodin. Od 14 hodin bude také k v provozu populární paroplavba po řece Labi. V 15:30 začne na Masarykově náměstí Zahajovací ceremoniál spojený s průvodem vlajek. Vlajky zástupců jednotlivých zemí závodníků, kteří se zúčastní nedělního závodu budou umístěny na Tyršově mostě. Sobotní den zakončí Ironman Talk show Council of Experts v EA Congress Hotelu Aldis, kde se představí přední čeští triatlonisté a známí sportovci. Moderátorem Talk show bude ambasador závodu Tomáš Budka. 

V neděli je na programu samotný vrchol celého závodního víkendu. Fanoušci a podporovatelé si mohou opět zpříjemnit den na náměstí 5. května ve Family Zone či na Smetanově nábřeží na FOOD TRUCK festu, a to už od 8 hodin, kdy také do vody skočí první závodníci na olympijské trase. V 9:30 bude odstartován hlavní závod IRONMAN 70.3 Hradec Králové. Veškeré dění můžete sledovat právě z míst, kde je připraven doprovodný program. Od 12 hod. budou mít návštěvníci možnost projet si trasu plavecké části a sledovat běžeckou část přímo z paluby parního člunu. Cílová rovinka je na Masarykově náměstí, které je vzdáleno pár minut pěšky. V 18:15 proběhne slavnostní vyhlášení výsledků prvního závodu IRONMAN v České republice, v 19 hodin je na programu slavnostní předání slotů na Mistroství světa IRONMAN 70.3.

FAMILY ZONE

Chytrý kvíz – Populární kvíz míří do Hradce Králové a bude součástí programu ve Family zone již od pátku! Přijďte otestovat své znalosti a zasoutěžit si o hodnotné ceny. Mezi okruhy otázek můžete narazit také na otázky týkající se závodu IRONMAN, tak se dobře připravte!

Skákací hrad & skluzavka – Malé návštěvníky Family zone zabaví velký nafukovací hrad se skluzavkou.

Kouzelné vlásky –  Tvůrčí dovednosti můžete uplatnit na workshopu dětských dílniček. Domů si můžete odnést vlastnoručně vyrobenou čelenku, sponky, náramky se jménem nebo vlastnoručně vyrobenou tašku nebo vak.

Fly zone – Širokou škálu sportovních dovedností budete moci vyzkoušet na stanovišti Fly zone! Čekat na vás bude střelba z luku, fotbalový billiard nebo možnost zapůjčení her ALBI.

Univerzita Hradec Králové – UHK zóna nabídne představení studijních programů na Univerzitě Hradec Králové zajímavou formou za použití nejmodernějších technologií, které uchvátí každého návštěvníka.

Hitrádio Černá Hora – Hitrádio Černá Hora dorazí do Family zone s populárním bumperballem! Chybět nebude ani mini ping pong, odpočinout si budete moci v chill out zóně Hitrádia. 

enteria – Horolezeckou stěnu, opičí dráhu nebo odpočinkovou zónu pro rodiče přichystá ve Family zone sponzor závodu, společnost enteria.