REGISTRACE - IRONMAN Czech

Často kladené otázky (FAQ) – REGISTRACE

Jaký je postup při vyzvedávání registrací?

1. E-mailem obdržíte týden před závodem QR kód, který je nezbytný pro vyzvednutí Vašeho závodního balíčku. QR kód můžete zobrazit na displeji telefonu nebo si jej vytisknout. QR kód je k dispozici také na Vašem účtu SlotMarket, kde se nachází registrace do závodu. Přihlaste se ke svému účtu a přejděte na záložku „Historie registrací“, kde si můžete stáhnout svůj QR kód.

2. Přijďte do Race Office, připravte si svůj QR kód, občanský průkaz nebo pas a triatlonovou licenci a vyzvedněte si závodní balíček.

3. Při registraci Vám bude na zápěstí umístěn náramek. Tento náramek je nezbytný pro vstup do depa, startovní zóny a cílové zóny. Nesundávejte náramek před vyzvednutím kola po skončení závodu.

Pokud nemám celoroční či jednodenní licenci, mohu si ji zakoupit při registarci na místě?

Ano. Upozorňujeme, že přijímáme jen patby kartou. Mezinárodní licence sjou akceptovány. Cena jednodenní české triatlonové licence pro tento závod činí 100,- Kč.

Může registraci vyzvednout za mě někdo jiný?

Ne, registraci si musí osobně vyzvednout každý závodník sám a je povinen prokázat svoji totožnost předložením svého občanského průkazu nebo pasu.

Co obsahuje startovní balíček?

Startovní číslo, tzv. BIB: startovní číslo je povinné během běžecké etapy. Během běhu musí být závodní číslo umístěno na břiše sportovce. Závodní číslo doporučujeme nosit i během cyklistické etapy. V tomto případě umístěte číslo na záda. Číslo nikdy ničím nepřekrývejte. Součástí balíčku je také speciální triatlonový pás na číslo od partnera závodu Akcenta.

 Plavecká čepice: sportovec je povinen plavat s čepicí, která je součástí závodního balíčku. Sportovec se statusem AWA obdrží dvě čepice, jednu na závod a druhou pamětní s logem AWA. V takových případech musí sportovec plavat s čepicí určenou pro závod IRONMAN 70.3 Hradec Králové.

 Sada samolepek: závodní balíček obsahuje samolepky. Jednu samolepku (nejdelší) umístěte na sedlovku kola a tři samolepky umístěte na přilbu (na přední, levé a pravé straně přilby). Kromě toho umístěte jednu samolepku k tašce pro úschovnu, jednu na tašku (modrá) pro zónu T1 po plavání na spodní háček a jednu na tašku (červená) pro zónu T2 po cyklistice na horní háček..

 Náramek: náramek slouží k identifikaci sportovce. Umožňuje přístup do depa, finisher prostoru, do cílové i startovní zóny. Náramek musí být nošen po celou dobu trvání akce. Bez náramku nebudete moci kolo a tašky v depu umístit ani vyzvednout.

Měřící čip: Čip se používá k měření času závodu. Pásek by měl být nasazen na suchou nohu (před vstupem do vody); v opačném případě by se pásek s čipem mohl odtrhnout.

Sportovní batoh ( IRONMAN 70.3) nebo sportovní batůžek (tzb. gymbag)  (5150 Triathlon Series a štafety).

Dvě igelitové tašky (modrá a červená) do depa a jednu (černá) do úschovny. Štafety dostanou tři černé igelitové tašky. 

Závodník je POVINEN použít následující vybavení, které dostal ve startovním balíčku: plavací čepice (barva dle typu závodu), náramek, samolepky, startovní číslo a startovní čip. Porušení tohoto pravidla může vést k diskvalifikaci.

Co mám dělat v případě, že se nemohu závodu IRONMAN Hradec Králové 70.3 zúčastnit?

Máte možnost účasti na jiném závodu v roce 2024 – transfer nebo částečného vrácení startovného. V obou případech prosíme o vyplnění tohoto formuláře – https://1url.cz/Yu6zz

Část startovného se vrací podle těchto pravidel:

Pro sportovce, kteří se zaregistrovali během prvních 90 dnů (tzv. FLEX90) od zahájení registrace (do 28. ledna 2024), platí následující termíny:

  • 50 % startovného se vrací do 18. dubna 2024;
  • 25 % startovného se vrací od 19. dubna 2024 do 11. srpna 2024;
  • od 12. srpna 2024 se nevrací žádné peníze.

Pro sportovce, kteří se zaregistrovali po prvních 90 dnech od zahájení registrace (od 29. ledna 2024), platí následující termíny:

  • 50 % startovného se vrací do 18. dubna 2024;
  • 25 % startovného se vrací od 19. dubna 2024 do 4. července 2024;
  • od 5. července 2024 se nevrací žádné peníze.

Jak se mohu odhlásit ze závodu 5150?

Odstoupení z akce by mělo být nahlášeno prostřednictvím formuláře – https://1url.cz/Yu6zz

Výše vrácení startovného závisí na datu přihlášení:  do 18. května 2024 vracíme: 50 % startovného;  od 19. května 2024 do 18. července 2024 vracíme: 25 % startovného; od 19. července 2024 se startovné nevrací.  Do 11. srpna 2024 máte možnost transferu na závod v Polsku, také pouze v roce 2024. Pokud sportovec přestupuje ze závodu s vyšší cenou na závod s nižší cenou, nebude mu rozdíl vrácen.  Pokud sportovec přestupuje ze závodu s nižší cenou na závod s vyšší cenou, je povinen doplatit rozdíl.

Kompletní pravidla prosím čtěte zdehttps://ironmanczech.com/wp-content/uploads/2023/10/5150_PRAVIDLA-ZAVODU-5150HK-2024.pdf