DOPRAVA - IRONMAN Czech

Často kladené otázky (FAQ) – DOPRAVNÍ OMEZENÍ

Které ulice budou pro dopravu v neděli 18.8.2024 uzavřeny a v jakém čase?

6:00  16:00 Ulice ČSA (mezi ulicemi Divišova – U soudu), Pospíšilova, Šimkova (mezi kruhovým objezdem a ul Divišova)

6:00 – 18:30 Eliščino nábřeží, Smetanovo nábřeží, Tylovo nábřeží, Pražský most, Tyršův most, Divišova, Kotěrova, Gočárova (mezi Pražským mostem-Šafaříkova), Karla IV. (mezi Tyršovým mostem a ul. Průmyslová), L. Štúra, Havlíčkova.

Bude omezena MHD?

Ano, dopravní omezení se bude v neděli 18. 8. 2024 týkat celkem 14 linek MHD. Jedná se o linky č. 2, 3, 5, 7, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 25, 27, 33. Náhradní varianty těchto linek naleznete ZDE:

Bydlím v centru města, jak mě závod omezí?

Pokud bydlíte v centru města poblíž trasy cyklistiky či běhu (detaily naleznete ZDE:), zkontrolujte si prosím týden před akcí bloková čištění ve Vaší lokalitě a prosím včas Vaše auto odparkujte. V neděli 18.8.2024 nebudete moci v čase 6:00-18:30 do centra vjíždět ani vyjíždět.

Proč si akce vyžaduje tolik dopravních omezení?

IRONMAN 70.3 Hradec Králové spadá do světové série triatlonových závodů IRONMAN, který se koná ve 180 lokalitách po celém světě. V České republice se akce nikdy nekonala a pro Hradec Králové se jedná o významnou prestiž, která má celosvětový dosah. Závodu se zúčastní na 2000 triatletů z více než 40 zemí světa a pro jejich bezpečnost je nezbytně nutné vytvořit podmínky, které jsou platné napříč kontinenty.

Co taková akce vlastně městu a občanům přinese?

Význam akce pro město a jeho obyvatel je nutno vnímat v mnoha rovinách. Hradci Králové se touto akcí dostává privilegium být po boku světových metropolí a turistických destinací, které se pyšní pořádáním této ikonické sportovní události. V historii ČR se takto velká triatlonová akce ještě nikdy nepořádala a Hradec Králové se tak profiluje nejen jako město vstřícné velkým sportovním akcím světového významu, ale také jako vzor na poli triatlonu u nás. Pro místní podnikatele a poskytovatele služeb znamená ironmanský víkend impuls minimálně ve výši 20 mil. Kč, které návštěvníci při svém pobytu v regionu utratí. Účastníci akce Ironman totiž ve městě tráví v průměru tři noci a cestují do metropole východních Čech ještě s dalšími dvěma členy rodiny.

Jsem Hradečák, nejsem sportovec, akce mě otravuje…proč bych z toho měl být nadšený?

IRONMAN 70.3 Hradec Králové je nejen závodem, je to především skvělá celospolečenská událost, na kterou může být každý obyvatel města i regionu pyšný. Součástí akce je široký doprovodný program, jako např. FOOD TRUCK fest, Family zone, IRONMAN Expo, průvod národních vlajek a mnoho dalšího. Skvělou podívanou pro kohokoliv nabídne úvodní disciplína – plavání v Labi, kterou může každý divák sledovat z těsné blískosti, což je zážitek vpravdě světově unikátní.