OMEZENÍ - IRONMAN Czech

Dopravní opatření při akci IRONMAN HRADEC KRÁLOVÉ

V termínu 16.-18. srpna se v Hradci Králové uskuteční závod světového významu, IRONMAN, první svého druhu v České republice. Tento triatlonový závod přiláká sportovce z celého světa, kteří se utkají v plavání, cyklistice a běhu. Pořádání tak významné akce s sebou však přináší i omezí života ve městě.

IRONMAN 70.3 Hradec Králové má na programu několik dílčích závodů a široký doprovodný program od pátku 16. srpna až do neděle 18. srpna, kdy se bude konat hlavní závod. Přípravy v ulicích města začnou však už o pár dní dříve. Tyto přípravy přinesou dopravní omezení, která jsou v zájmu bezpečnosti běžců, fandících diváků, ale i kvůli zabezpečení plynulosti dopravy. Pořadatelé žádají veřejnost, aby přijala s pochopením některá nezbytná opatření nejen v den konání závodu. Některé ulice musí být kvůli blokovému čištění a uzavírce vyklizeny již od středy 14. srpna. Detailní specifikace budou pořadatelé komunikovat průběžně a ty nejaktuálnější informace budou zveřejňovány na stránkách ironmanczech.com.

Centrum závodu bude umístěno podél Eliščina a Smetanova nábřeží a na Masarykově náměstí. V prostoru Smetanova nábřeží bude probíhat doprovodný Food Truck Festival, který zaujme širokou veřejnost a spojí sportovní i kulinářský zážitek v jedno. Technické zázemí závodu (tzn. depo kol) bude v prostorách atletického Sokola. Před budovou Muzea východních Čech bude umístěna registrace závodníků a velký prodejně-výstavní veletrh Ironman Expo. Na Masarykově náměstí budou potom připraveny tribuny v cílové rovince závodu, podium a další aktivity.

Největší omezení v dopravě budou platit v neděli 18.srpna. Plavecká část závodu se odehraje v samotném Labi se startem na pláži před Sokolem, cyklistická část povede přes ulici ČSA, Pospíšilovou ven z města směrem na Černilov. V této oblasti výjezdu cyklistů bude uzavřena kompletně silniční doprava a budou vyznačeny objízdné trasy. Běh si účastníci užijí v samotném centru města, kdy trasa povede od Eliščina nábřeží přes novou lávku, podél řek Labe i Orlice, přes Tylovo nábřeží na pěší zónu směrem k cíli na Masarykově náměstí. Z důvodu bezpečnosti účastníků akce bude uzavřen v neděli 18. srpna průjezd přes Pražský a Tyršův most.

Tato akce je jedinečnou příležitostí pro Hradec Králové ukázat svou krásu, historii a sportovního ducha doslova před celým světem. Přijďte se zúčastnit samotného závodu či sportovcům fandit do ulic, dbejte však prosím na pokyny organizátorů̊. Děkujeme za pochopení a podporu.

Pořadatelský tým IRONMAN 70.3 Hradec Králové

    DOPRAVNÍ INFORMACE LETÁK KE STAŽENÍ ZDE:

    DOPRAVNÍ INFORMACE BROŽURA KE STAŽENÍ ZDE:

    MHD – PŘEHLED ZMĚN V JEDNOTLIVÝCH LINKÁCH 18.8.2024 ZDE: A NA WEBU WWW. DPMHK.CZ